שירותי אינסטלציה

ניאגרות סמויות – מה צריך להכיר בהן

חלקי חילוף לניאגרות סמויות

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

בואו נודה בזה – גם שירותים צריכים להיות עם סטייל. לכן, אין ספק שהמראה של ניאגרה גדולה, המתנשאת מעל לאסלה כמו מיכל פלסטיק בולט וישן, פוגע קשות בעיצוב של חדר השירותים. מסיבה זו, הפכו הניאגרות הסמויות לנפוצות ואהובות כל כך בבתים רבים.

אך לפני ההתקנה חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי הניאגרות השונים, את האופן בו יש לתחזק את הניאגרה וכן שחלקי חילוף לניאגרות סמויות שונים מאלו של ניאגרות רגילות. להלן תקציר של מה שחשוב לדעת בנושא.

רגע, מהי בעצם ניאגרה סמויה?

ניאגרה (או בשמה המלא – מיכל הדחה) סמויה היא כזו הנמצאת מאחורי הקיר, במקום סמוי מן העין. כל מה שניתן לראות הוא את האסלה ואת לחצן ההדחה, שמאחוריו יושבת הניאגרה.

מעצם המבנה שלה, התקנה של ניאגרה סמויה דורשת התקנה ייחודית ומקום בתוך הקיר, ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון עוד בשלב התכנון של חדר השירותים.

מהם היתרונות והחסרונות של ניאגרה סמויה?

היתרון הבולט של הניאגרה הסמויה הוא אסתטיקה, שכן היעדר הניאגרה מן העין מעניק מראה אלגנטי ומודרני יותר לחדר השירותים.

יתרון נוסף של הניאגרה הסמויה הוא ניקיון. ראשית, אין צורך לנקות את הניאגרה, שנוטה להתמלא באבק ומצריכה ניקיון לעיתים קרובות על מנת לשמור על מראה נקי. שנית, ניאגרה סמויה מגיעה לרוב גם עם אסלה תלויה, המקלה מאוד על ניקיון הרצפה והסביבה של האסלה.

החיסרון העיקרי בניאגרות סמויות הוא הטיפול במקרים של תקלות. בעוד שמבחינה תפקודית אין שום הבדל בין ניאגרה רגילה לסמויה, התיקון של ניאגרה סמויה הוא מעט יותר מורכב. מכיוון שלא ניתן פשוט להרים את מכסה הניאגרה ולטפל במה שצריך (כמו בניאגרה רגילה), צריך להסיר את לחצן ההדחה ולהגיע לניאגרה, שיושבת בתוך גומחה בקיר. מטבע הדברים, הדבר מקשה על הטיפול ומצריך מיומנות של בעל מקצוע.

אני רוצה להתקין ניאגרה סמויה אך חושש ממקרים של תקלות. מה לעשות?

ראשית, אין סיבה לחשוש. ניאגרות סמויות נפוצות מאוד וכמעט כל בעל מקצוע יודע לטפל בהן, כך שאין סיכוי שתישארו ללא מענה. השיקול העיקרי הוא אסתטי, כך שאם אתם מתחברים למראה של ניאגרה סמויה, אין סיבה שתוותרו עלייה.

עם זאת, כמובן שלא ניתן להימנע לחלוטין מתקלות ומבלאי, ולכן חשוב לשים דגש על שימוש בחלקי חילוף אמינים ואיכותיים.

חלקי חילוף לניאגרות סמויות נבדלים מחלקי חילוף לניאגרות רגילות בגודל, בצורה ובהיבטים שונים, וכמו בכל דבר, גם כאן יש יצרנים רבים ואיכויות שונות שניתן לבחור. על מנת לצמצם את כמות התקלות ככל שניתן, מומלץ לא להתפשר על חלקי החילוף, ולבחור כאלו עם אמינות גבוהה.

חברת "תכלת המים" מתמחה שנים רבות בניאגרות סמויות, ומחזיקה מגוון רחב מאוד של חלקי חילוף לניאגרות סמויות מיצרנים שונים. בין אם אתם זקוקים לצינורות גמישים, אטמים, לחצנים, חלקים פנימיים או כל דבר אחר, ב"תכלת המים" נשמח לייעץ ולהתאים עבורכם את החלקים המתאימים ביותר לצרכים שלכם. כמו כן, החברה מעניקה 12 חודשי אחריות על כל חלקי החילוף.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם לכל אורך תהליך הרכישה.

תפריט נגישות אתר