חדשות ומידע

מה זה ספין תקשורתי וכל מה שאתם צריכים לדעת עליו

ספין תקשורתי

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ספין תקשורתי הוא מונח המתייחס לתרגול של מניפולציה של תפיסה ציבורית לגבי אירוע. זה נעשה בדרך כלל במטרה לעצב את דעת הקהל ולתמיכה בנקודת מבט מסוימת.

הצורה הנפוצה ביותר של ספין תקשורתי היא כאשר עיתונאים מדווחים על סיפור על מנת להציגו באופן המעדיף את נקודת המבט ו/או האג'נדה האישיים שלהם.

מה זה ספין תקשורתי

בהמשך לפסקה הקודמת, ספין תקשורתי הוא מונח המתייחס לאופן שבו כלי תקשורת מדווחים על אירוע. ניתן להשתמש בו כדי לתאר כל דבר, החל מאיך שסיפור מכוסה בחדשות ועד איך הוא מוצג על ידי שקע בודד.

הספין התקשורתי יכול לשמש פוליטיקאים, סלבריטאים ואישי ציבור אחרים כדי להציג את עצמם באור חיובי. זה יכול לשמש גם כאסטרטגיה לחברות, שכן הן מנסות לשפר את התדמית שלהן או להשיג השפעה רבה יותר על הדעות של אנשים עליהן.

המונח "ספין תקשורתי" נטבע בשנות ה-60, כאשר הוא יושם במיוחד על האופן שבו ארגוני חדשות דיווחו על קמפיינים פוליטיים ותוצאות בחירות.

מה חשוב לדעת עליו

ספין תקשרותי הוא מונח המשמש לעתים קרובות כאשר אנשים מדברים על הדרך שבה מדווחים חדשות. זהו מונח המשמש לתיאור הדרכים שבהן כתבות חדשותיות ממוסגרות ומוצגות על ידי עיתונאים.

התקשורת נבחנה על חוסר הדיוק וההטיה שלהם. זה הוביל למה שמכונה "חדשות מזויפות". היו הרבה דיונים על איך למנוע את זה לקרות, אבל עדיין יש כמה בעיות עם האופן שבו התקשורת מדווחת על נושאים מסוימים.

ישנן שתי קטגוריות עיקריות של ספין מדיה: ספין מכוון וספין לא מכוון. ספינים מכוונים נעשים על ידי עיתונאים מתוך כוונה להשפיע על דעת הקהל או ליצור אג'נדה לקהל שלהם, בעוד שספינים לא מכוונים מתרחשים כאשר עיתונאים לא מודעים לכך שהם עושים זאת או אם לא ניתן להם מספיק זמן לחקור ולכתוב מאמרים מעמיקים בנושאים מסוימים.

תפריט נגישות אתר